Jak začít a vše vyřešit včas

1) Vyberte si dodavatele.

2) Kontaktujte obchodníka, který Vám dle svých zkušeností doporučí služby na míru a představí regionální reference – vše u Vás ve firmě, nikam nemusíte jezdit.

3) Seriózní dodavatel Vám sdělí optimální výši rozpočtu pro daný rok, někteří mají i praktické kalkulačky (aplikace na webových stránkách).

4) Odběr služeb v rámci náhradního plnění společně sjednejte smluvně.

5) Koncem každého roku dochází k vyhlášení průměrné mzdy za I. až III. čtvrtletí daného roku, která určuje výši náhradního plnění. Po aktuálním přepočtení doobjednejte služby, nebo splňte odvodem státu (kombinace splnění povinného podílu).

6) Administrativu má na starost dodavatel, ujistěte se, že je vše v řádném termínu zavedeno do evidence MPSV.

7) Do 15. 2. následujícího roku vykažte příslušnému úřadu práce formulář o splnění povinného podílu.

 

Nepodceňujte bod 1. Když vyberete správného dodavatele, tak budete pouze stanovovat požadavky a určovat zadání, nebudete se muset starat o nic dalšího. Dodavatel bude zajišťovat perfektní služby, starat se o personalistiku a administrativu, přesně dle Vaší dohody.

 

Náhradní plnění tedy není starost navíc, ale při správném výběru přináší úsporu času i peněz.

Žádné složité papírování

Na Vás je pouze odevzdání jediného formuláře „Ohlášení plnění povinného podílu“, který je nutné do 15. února 2020 odevzdat na Úřadu práce ČR, buď elektronickou formou, nebo v papírové podobě. Zbytek administrativy spojené s náhradním plněním řeší dodavatel, který má za úkol vše vložit do elektronické evidence Ministerstva práce a sociálních věcí.